Zaprojektuj wnętrze swojego mieszkania w stylu minimalistycznym

Podczas projektowania swojego pierwszego mieszkania, warto wybrać określony styl, który będzie przewodnim motywem wszystkich pomieszczeń. Jednym z popularniejszych ostatnio stylów, w architekturze wnętrz, jest styl minimalistyczny. Opiera się na prostocie i pewnego rodzaju klasyce. Projektowanie wnętrz w tym stylu jest bardzo przyjemne i niewymagające większego wysiłku. Być może dlatego, że im mniej elementów, tym lepiej. Oczywiście nie musisz trzymać się kurczowo jednego, określonego stylu. Warto przemycać do niego różnorodne elementy. Kluczem do sukcesu jest znaleźć umiar.

Czysta forma

Projektując wnętrze swojego mieszkania w stylu minimalistycznym, najważniejsza jest prostota. Dominujące są formy o prostych kształtach Wszystkie elementy i meble powinna cechować klasyka i brak „udziwnień”. Postaw na prostotę, ważna jest również czysta, gładka powierzchnia mebli. Styl minimalistyczny to estetyka i pewnego rodzaju asceza. Wnętrze wydaje się być bardzo surowe i sterylne. Im mniej elementów, tym lepiej. Najczęściej stosowanymi materiałami, podczas projektowania wnętrz w stylu minimalistycznym, jest drewno, kamień i ceramika. Wszystkie oczywiście w jasny kolorach.

2594563209_4ba8283cbf_b

Postaw na jasne barwy

Styl minimalistyczny to również minimalizm w kwestii kolorów. Nie ma tutaj miejsca na żadne udziwnienia i mocne barwy. Wnętrza zaprojektowane w stylu minimalistycznym są jasnych kolorów. Ściany są głównie białe, natomiast meble wykonane są z drewnianych, pomalowanych na szaro lub beżowo materiałów. Styl ten świetnie nadaje się do małych wnętrz. Brak przytłaczających elementów i jasne kolory optycznie powiększają małe mieszkania.

Oświetlenie w stylu minimalistycznym

Jedynymi dodatkami, jakie powinny znaleźć się we wnętrzach zaprojektowanych w stylu minimalistycznym, jest oświetlenie. Lampy powinny podkreślać czystość pomieszczenia i akcentować jego prostotę. Świetnie sprawdzi się oświetlenie LED, które odpowiednio rozmieszczone, nada wnętrzu nastrojowego klimatu.

Dodaj komentarz