Projektowanie wnętrza w stylu paryskim

Francuskie wnętrza zachwycają wyglądem i estetyką. Nie dziwi nas to, ponieważ paryżanie zawsze przykładali ogromną wagę do stylu. Ich dbałość o szczegóły sprawia, że każde wnętrze mieszkalne w tym stylu jest wyjątkowe. Paryskie mieszkania i domy to połączenie klasyki i wyjątkowej elegancji. Wszystkie elementy uzupełniają się wzajemnie i stanowią razem integralną całość. Jeżeli chciałbyś zaprojektować wnętrze własnego mieszkania wzorując się na stylu paryskim, zapraszamy do zapoznania się z artykułem. Zdradzamy, jak wprowadzić trochę paryskiego szyku do wnętrza pomieszczeń.

hol1

Paryskie mieszkania to nonszalancja

Francja jest przesiąknięta historią. Widać to szczególnie w architektonicznych budowlach. Ze względu na to, że Francuzi lubią wracać do przeszłości, projektując wnętrza własnego mieszkania, czerpią inspirację z modernizmu połączonego z nowoczesnością. Pozłacane dodatki, czysty, estetyczny wygląd wnętrz to zasługa ich miłości do przeszłości. Projektowanie wnętrz w stylu paryskim jest wyzwaniem. Eleganckie wnętrze musi być ponadczasowe. Aby mogło przetrwać próbę czasu, warto łączyć estetykę paryską z nowoczesnym wzornictwem.

Bazą paryskich mieszkań są jasne kolory

Projektowanie wnętrza w stylu paryskim, opiera się na podstawowej palecie kolorów. Barwy są nieskomplikowane, ponieważ ich zadaniem jest zachowanie równowagi we wnętrzach. Bazą są jasne odcienie, ponieważ przebywanie w pomieszczeniach o takich barwach nie jest męczące.

Mieszkanie zaprojektowane w stylu paryskim nie jest odpowiednie dla każdego

Mieszkania w stylu paryskim charakteryzuje asceza i bardzo duża elegancja. Nie każdy poczuje się komfortowo w salonie pełnym złoconych mebli. Styl paryski wprowadza lekko patetyczną atmosferę. W mieszkaniach zaprojektowanych w stylu paryskim, nieliczne osoby są w stanie spokojnie zrelaksować się. Przed podjęciem decyzji, czy jest to odpowiedni styl dla Ciebie, koniecznie zastanów się jakie warunki muszą być spełnione, abyś poczuł się komfortowo. Jeżeli atmosfera bazująca na patetyczności i szyku nie jest Ci bliska, zdecyduj się na inny styl projektowania wnętrz.

Dodaj komentarz