Projektowanie wnętrz sypialnianych – jakie błędy najczęściej popełniamy?

sypialnia2

Sypialnia jest szczególnym miejscem w domu. Spędzamy w niej dużo czasu. Odpoczywamy i zbieramy siły na walkę z codziennym dniem. Warto więc szczególnie zadbać o jej wystrój. Powinna być funkcjonalna, ale i klimatyczna. Aby zapobiegać błędom podczas projektowania wnętrz sypialnianych zdradzamy, które z nich są najczęściej popełniane.

Nieodpowiednio dobrane łóżko

Łóżko jest głównym elementem każdej sypialni. Nieodpowiednio dobrane wpłynie negatywnie na efektywność snu. Powinno więc być dopasowane do wzrostu osoby, która będzie z niego korzystała. Teoretycznie, musi być o 20 cm dłuższe. Minimalna szerokość łóżka, jaka musi przypadać na osobę to 70 cm. Jeżeli zasady te zostaną zachowane, komfort wypoczynku powinien być na odpowiednim poziomie. Kluczową sprawą jest również odpowiednio dobrany materac. Im jesteśmy lżejsi, tym miększy powinien być materac. Dobrze dopasowany, zapewni nie tylko komfort snu, ale również zadba o zdrowie kręgosłupa. Pamiętaj również, że warto zainwestować w materac dobrej jakości. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie zniszczy się zbyt szybko. Najlepszym wyborem są materace wykonane z naturalnych materiałów.

Zapominamy o podstawowym wyposażeniu sypialni

Aby sypialnia był funkcjonalna, konieczne jest podstawowe wyposażenie. Nikt nie zapomina o łóżku, natomiast stolik nocny jest często pomijany. Być może nie jest on niezbędnym elementem każdej sypialni, ale posiadanie go przy łóżku, zapewni funkcjonalność sypialni. Będziesz mógł odłożyć książkę, szklankę z wodą lub postawić budzik. Warto postawić na nim również lampkę. Przyda się w przypadku, kiedy będziesz chciał wstać z łózka w nocy.

Zbyt dużo mebli

Sypialnia musi być miejscem, w którym znajdziemy spokój i ukojenie. Zbyt dużo mebli może negatywnie wpływać na emocje. Przytłaczająca aura będzie męcząca, co zdecydowanie odbije się na komforcie wypoczynku. Projektowanie wnętrza sypialnianego powinno opierać się na podstawowym wyposażeniu. Komody i szafy z ubraniami postaw w osobnym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz