Projektowanie wnętrz salonowych – 3 triki, które wprowadzą trochę szyku w każdym pokoju dziennym

Eleganckie wnętrza są w modzie. Większość ludzi czuje się bardzo dobrze w przestrzeni, która jest charakterystyczna dla pomieszczeń klasycznych. Charakteryzują je jasne barwy i przyjemny, nieprzytłaczający klimat. Szykowne wnętrze jest czymś, do czego dążą projektanci wnętrz. Jak wprowadzić trochę elegancji i klasy do każdego pokoju dziennego?

salon1

Jasne kolory rozświetlą mieszkanie

Elegancji dodają jasne kolory. Najlepiej wybierać te w odcieniu paskowej bieli. Powiększają i rozświetlają przestrzeń. Są charakterystyczne dla stylu klasycznego i nadają wnętrzu szyku. Jeżeli chciałbyś jedną, ale radykalną zmianą, przybliżyć wystrój swojego mieszkania do klasycyzmu, postaw na przemalowanie ścian.

Wygospodaruj większą, przejrzystą przestrzeń

Elegancja i szyk kojarzone są z dużą przestrzenią. Wygospodaruj salon tak, aby wydawał się bardziej przejrzysty i przestrzenny. Postaw na minimalizm. Wyrzuć zbędne meble, które przytłaczają otoczenie, męcząc domowników. W prostocie jest siła. Projektowanie wnętrz w stylu eleganckim bazuje na stworzeniu przestrzeni, do której będzie docierać jak najwięcej światła dziennego. Zrezygnuj z kolorowych rolet na rzecz jasnych, przewiewnych zasłon. Nie tylko wprowadzą więcej życia do salonu, ale również są jednym z elementów, które nadaje szyku.

Eleganckie lampy nie tylko oświetlą mieszkanie

Małe dodatki są w stanie zdziałać wielkie rzeczy. Zainwestuj w lampę, która nie tylko będzie funkcjonalna, ponieważ oświetli pomieszczenie, ale również będzie je ozdabiać i dekorować. Wybierz taką, która wpasuje się w klimat elegancji. Koniecznie w jasnych barwach, może być pozłacana. Ważne jest również, aby była wykonana z wysokiej jakości materiałów. Wyposażenie wnętrza, które stworzone jest z niskiej klasy tworzyw, bliższe jest kiczowi, niż szykowi. Dobrym pomysłem są również ramki na zdjęcia, w stylu vintage. Wprowadzą atmosferę prorodzinną, ale również sprawią, że salon nabierze nowego tchnienia.

Dodaj komentarz