Projektowanie wnętrz pokojów dziecięcych – pokój dla rodzeństwa

pokoj-dzieciecy1

Jeżeli posiadasz małe mieszkanie, w którym istnieje możliwość stworzenia tylko jednego pokoju dziecięcego, a maluchów jest dwoje… Czeka przed Tobą niemałe wyzwanie. Pokój dziecięcy to nie tylko sypialnia, ale również miejsce zabawy i nauki. Prawidłowo zaprojektowane wnętrze pokoju dziecięcego musi być więc funkcjonalne, praktyczne, ale i estetyczne. Pomieszczenie musi przyciągać uwagę malucha, aby chciał spędzać w nim swój wolny czas. W przypadku dwójki dzieci, zadanie zaprojektowania wnętrza pokoju będzie trudniejsze. Jednak podążając za naszymi wskazówkami, na pewno sobie poradzisz.

Wybierz uniwersalny kolor

W przypadku, kiedy rodzeństwo to para mieszana, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie koloru uniwersalnego. Postaw na jasne barwy – beż, lub pastelowe odcienie. Takie kolory optycznie powiększą pokój i nadadzą mu przestronności. Zainwestuj również w oświetlenie. Dzieci nie lubią zasypiać w ciemności. Dobrym rozwiązaniem będą diody led, które są energooszczędne. Stworzą nastrój relaksu i odprężenia.

Wydziel wizualnie dwie odrębne przestrzenie

Jeżeli pokój jest duży, warto wydzielić dwie odrębne strefy. W każdej z nich powinno znaleźć się łóżko i biurko. Warto, aby meble były takie same lub podobne. Unikniesz zgrzytów między rodzeństwem. Wydzielenie odrębnych przestrzeni pozwoli na stworzenie, choć w minimalnym stopniu, małego kącika dla każdego z dzieciaków. Takie rozwiązanie będzie sprawiedliwe. Jeżeli pokój jest zbyt mały, koniecznością jest zainwestowanie w piętrowe łóżko.

Pobudź kreatywność dzieci za pomocą wyposażenia wnętrza

Projektowanie wnętrza pokoju dziecięcego może być dużą frajdą. Zrób to najlepiej w porozumieniu z maluchami. Pomieszczenie będzie ich małym, osobistym centrum dowodzenia. Niech same zdecydują, co powinno się w nim znajdować. Aby dodatkowo pobudzić kreatywność maluchów, wybierz naklejki ścienne, które świecą w ciemności. Dzieci będą zasypiać spokojniej, a ich wyobraźnia będzie pracować efektywniej.

Ten wpis został opublikowany w Pokój.

Dodaj komentarz