Projektowanie wnętrz nowoczesnych – jak radzić sobie z dużą otwartą przestrzenią?

Styl nowoczesny jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych. Coraz więcej osób dobrze czuje się w pomieszczeniach, które zaprojektowane zostały na wzór innowacyjności. Mimo, że nie mamy tutaj na myśli zamontowanych rozwiązań technologicznych, dostępnych w każdym pokoju, styl nowoczesny jest pożądany, szczególnie wśród młodych pokoleń. Wyzwaniem, podczas projektowania wnętrz w motywie nowoczesności, są otwarte przestrzenie, które ciężko jest odpowiednio zagospodarować. Podpowiadamy, jak radzić sobie z dużą, otwartą powierzchnią.

Podkreśl przestrzeń ścianą z cegły

Cechą charakterystyczną stylu nowoczesnego, jest bazowanie na jasnych barwach. Białe ściany dodatkowo podkreślają dużą, otwartą przestrzeń. Do niedawna, koniecznością było zapełnienie zbyt obszernych miejsc mieszkania. Obecnie, warto je po prostu podkreślić! Modna jest obecnie ściana wykonana z cegły. Skutecznie zajmie otwartą przestrzeń, a ponadto nada szyku całemu nowoczesnemu wnętrzu mieszkania.

lampa1

Zagospodaruj przestrzeń wydzielając jadalnię

Drugim rozwiązaniem, jest połączenie salonu z kuchnią. Duża przestrzeń może być świetnym rozwiązaniem na stworzenie jadalni. Miejsce wspólnych posiłków będzie nie tylko bardzo dobrze wyglądało, ale również spajało więzi rodzinne. Nic tak nie łączy jak wspólne celebrowanie jedzenia.

Wygospodarowanie sypialni

W przypadku, jeżeli do czynienia mamy z kawalerką, a duża przestrzeń obejmuje salon i kuchnie, warto wygospodarować z tego kącik sypialniany. Miejsce odpoczynku musi być nastrojowe. Wyodrębnienie miejsca na spanie, podniesie komfort odpoczynku. Sypialnie wydzielić można kotarą. Wybierz dużą, obszerną kotarę, najlepiej taką z naturalnych tkanin. Podkreśli styl nowoczesny całego wnętrza. Jeżeli wolisz nadać mieszkaniu bardziej eleganckiego wyglądu, postaw na duży regał. On również skutecznie oddzieli sypialnie od pozostałej części pomieszczenie. Wprowadzi również atmosferę lekkiej intymności.

Dodaj komentarz