Podstawowe zasady projektowania wnętrz mieszkalnych

jadalnia1

Projektanci wnętrz to osoby kreatywne z natury. Posiadają zmysł estetyczny, który skutecznie ułatwia im prace i decydowanie, co będzie fajnie wyglądało w danym pokoju, a co nie powinno się tam znajdować. Nie ma sztywnych reguł, którymi należy się kierować podczas projektowania wnętrz mieszkalnych. Istnieją jednak pewne zasady, których wcielenie w życie sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało dobrze. Najważniejsze jest to, że również Ty możesz zastosować je podczas projektowania wnętrza własnego mieszkania. Zdradzamy sekrety projektantów wnętrz.

Inwestuj w jakość a nie ilość

Projektując wnętrze mieszkalne, inwestujemy w nowe meble. Kupujemy wielkie komplety meblościanek do salonu, a do tego dobieramy mniejsze elementy, no bo przecież polecała je pani w sklepie. Nie tędy droga. Projektując wnętrze pomieszczenia postaw na jakość mebli, a nie ich ilość. Jeżeli będą odpowiednio wykonane, a materiał, z jakiego powstały będzie wysokiej jakości, to uwierz, że obronią wystrój każdego wnętrza. Zbyt wiele elementów w pomieszczeniu spowoduje wrażenie ciężkości. Przepych będzie męczący dla osób, które przebywają w mieszkaniu.

Postaw na jeden mocny element w pomieszczeniu

Pozwól, że tylko jeden element będzie grał główną rolę. Unikniesz przepychu, który przytłaczałby i męczył. W salonie postaw na kominek, który świetnie sprawdzi się jako punkt centralny całego pomieszczenia. W sypialni, główną rolę powinno grać łóżko. Warto zainwestować w baldachim, który jest teraz bardzo na topie. W każdym z pomieszczeń wybierz tylko jeden element, który będzie przyciągał uwagę.

Baw się światłem

Jeżeli czujesz, że w pomieszczeniu czegoś brakuje, koniecznie zainwestuj w dodatkowe oświetlenie. Lampy i diody są świetnym rozwiązaniem, które zbuduje fajny nastrój w mieszkaniu. Odpowiednio umieszczone małe lampki, podkreślą atuty pokoju i uwydatnią jego wnętrze. Jedno centralne światło może nie sprostać zadaniu. Zainwestuj w światła diodowe lub niższe oświetlenie, takie jak lampki stołowe.

Dodaj komentarz