Mieszkanie w stylu Eko to najnowszy trend projektowania wnętrz

podloga2

Trend na eko trwa! Nie tylko eko produkty i pożywienie. Teraz również mieszkania. Projektowanie wnętrz w stylu eko to najnowszy hit, który podbija polskie mieszkania. Wracamy do korzeni. Odwołanie do natury opanowało wnętrza mieszkań. Jest to styl bardzo specyficzny, który nie każdemu przypadnie do gustu. Ma duże powiązania z mieszkańcami, ponieważ jest pewnego rodzaju odzwierciedleniem ich poglądów. Co wspólnego ma styl eko z projektowaniem wnętrz i osobowościami jego mieszkańców?

Projektowanie wnętrz w stylu eko ma głębokie korzenie

Ekostyl we wnętrzu to trend, który staje się każdego dnia coraz bardziej popularny. Jest wiele powodów jego fenomenu. Ludzie coraz chętniej uciekają od betonowych budowli, które przytłaczają ich każdego dnia. Miejski zgiełk i napływ sztucznych materiałów powoduje, że chcą uciec do korzeni. Stąd fascynacja naturą i stylem eko w projektowaniu wnętrz własnych mieszkań. Każdy z nas efektywniej odpoczywa na świeżym powietrzu i w obliczu natury. Dlatego też zachęcamy do przemycenia stylu eko do wnętrza pomieszczeń.

Kluczowe zasady projektowania wnętrz w stylu eko

Jeżeli zdecydowałeś się na zaprojektowanie wnętrza w stylu ekologicznym, pierwszą kwestią, z jaką powinieneś się zapoznać, są tworzywa i materiały. Wszystkie powinny być naturalne. Postaw na drewno i bambus. Ich pielęgnacja wymaga dodatkowych poświęceń, ale efekt jaki uzyskasz będzie oszałamiający. Wybierz naturalne tkaniny, kamień i glinę. Nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek syntetyczne tworzywa. Wnętrze powinno być zachowane w odcieniach przyrody. Postaw na zieleń i kolory ziemi. Projektowanie wnętrz w stylu ekologicznym, musi być przyjazne środowisku. Wszystkie produkty, które znajdą się w mieszkaniu muszą być wytwarzane bez krzywdy sprawianej naturze. Pomieszczenia muszą być lekkie i przejrzyste, nie zastawiaj ich więc meblami i dodatkami. Minimalizm jest w cenie. Wybierz gliniane wazony i ceramiczne, dekoracyjne ramki. W pokojach nie powinno zabraknąć również roślin. Im więcej ekoprzyjaznych produktów wybierzesz, tym lepiej.

Dodaj komentarz